Lale Kart üyeleri Masumiyet Müzesi'nde de ayrıcalıklı
İstanbul'un birçok kültür merkezinde farklı olanaklardan yararlanabilen Lale Kart üyeleri,
bu yaz Masumiyet Müzesi'ni de ayrıcalıklı olarak ziyaret edebiliyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Masumiyet Müzesi işbirliği ile tüm üyelerimize ve bir misafirlerine Haziran, Temmuz, Ağustos ayları boyunca cuma günleri öğrenci bileti (10 TL) ile müzeye giriş imkânı* ve müze mağazasında da %10 indirim ayrıcalığı sunuluyor.
Ünlü yazar Orhan Pamuk'un aynı adlı romanından hareketle oluşturulan Masumiyet Müzesi'nde roman kahramanlarının kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği ve hayal ettiği şeyler kutu ve vitrinlerde sergileniyor. Uluslararası güncel sanat çevrelerinde müzecilik anlayışına kattığı yeni yaklaşımın yanı sıra bütünüyle yaratıcı bir enstalasyon olarak da algılanan Masumiyet Müzesi, roman okurlarının yanı sıra hem sanat profesyonellerinin hem de sanat kurumlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Müze hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız »»
Damgalanmamış bir Masumiyet Müzesi romanına sahip tüm ziyaretçiler müzeyi ücretsiz olarak gezebiliyor. Üyelerimiz de (varsa) kitaplarıyla müzeyi ücretsiz ziyaret edebilirler.